Archidiecezja Poznańska

Niedziela 16 kwietnia 2017

jezus zmartwych dla 400x0

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Z głęboką nadzieją w sercu i modlitewną zadumą, czekaliśmy na pamiątkę tej zbawiennej nocy, w której Chrystus powstał z martwych i ukazał się swoim uczniom. Wiara, która czyni nas uczestnikami zbawczych wydarzeń, przynagla nas do bycia autentycznymi świadkami Odkupieńczej Miłości Boga w świecie. Niech Maryja, staje się w tym roku Jej poświęconym, znakiem nadziei i ufności w zbawcze dzieło  swojego Syna oraz daje nieustanne poczucie w swojej matczynej miłości. Dzieląc się z Wami radością zmartwychwstania, życzę, aby Ten, który pokonał bramy śmierci, błogosławił w codzienności. Niech każdego dnia staje pośród nas ze słowami „Pokój Wam” i obdarza mocą wiernego kroczenia na Nim.

Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 800, 1000 i 1200; taca na WTUAM, KUL i szkoły katolickie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czwartek o godz. 1300 w kościele katecheza przygotowująca do pierwszej spowiedzi. Spowiedź św. w sobotę: kl. 3a o godz.  1000, a kl. 3b o godz. 1045.

W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek przed kościołami na rzecz poszkodowanych w wojnie w Syrii. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski  w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia br., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal pozostaje dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl