Archidiecezja Poznańska

Niedziela 23 kwietnia 2017

Milosierdzie

2 NIEDZIELA WIELKANOCY

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Rozpoczynając swój pontyfikat w r. 1978 Jan Paweł II nawoływał: „Nie lękajcie się”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Od nas zależy, czy przyjmiemy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Podstawą do przemiany życia niewątpliwie jest sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samym i swoich relacjach z Jezusem Miłosiernym.

Niewątpliwą pomocą w takim otwarciu są objawienia św. siostry Faustyny Kowalskiej i różne formy kultu Jezusa Miłosiernego, które ona proponuje. Zechciejmy więc sięgnąć do Dzienniczka siostry Faustyny, nauczyć się „Koronki do Miłosierdzia Bożego”, a także wykorzystywać inne wskazane przez nią praktyki modlitewne.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski  w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia br., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego patrona naszej parafii.

W czwartek,  27 kwietnia, po Mszy św. wyjazd do kina na film "Chata". Jest to poruszająca historia o spotkaniu człowieka z Bogiem, które dokonuje się w górskiej chacie. To także opowieść o stracie, przebaczeniu i miłości Boga do człowieka. Książka, na podstawie której powstał film, jest jedną z najlepiej sprzedających się książek ostatnich czasów, bardzo popularną nie tylko w kręgach chrześcijańskich.

Książka Tomasza Terlikowskiego „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” jest już do nabycia.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl