Archidiecezja Poznańska

Niedziela 7 maja 2017

4 niedziela

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

W środę 10 maja o godz. 1800 będzie w naszym kościele spotkanie z Tomaszem Terlikowskim autorem książki „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika”.

W naszym kościele w dni powszednie – z wyjątkiem środy – o godz. 1730 gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. W dniu tym rozpocznie się w rodzinach naszej parafii peregrynacja figury MB Fatimskiej. Trasa tak jak podczas poprzednich peregrynacji.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl