Niedziela 21 maja 2017

6 Niedziela Wielkanocna

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbe patrona naszej parafii.

We środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100, 25 dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa w Komunii św. Spotkania przygotowawcze we wtorek, środę, czwartek o godz. 1600; spowiedź w sobotę o godz. 1000 kl. 3a, a o godz. 1045 kl. 3b.  Spowiedź dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 1900.

Chór męski „Vox Joannis” z parafii św. Jana w Lesznie będzie śpiewał w Modrzu w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100. Po Mszy św. koncert pieśni.