Archidiecezja Poznańska

Niedziela 25 czerwca 2017

Wakacje z Bogiem

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

W czasie wakacji będziemy przebywać w rożnych  miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się, gdzie jest kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedzielę i święta nakazane spełnić obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Park, Parkowa 8-11 i Krótka z p. Aliną Górecką. O sprzątanie w lipcu prosimy parafian z ul. Parkowej 1-7 z p. Heleną Walęczewską.

Na remont kościoła zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2350 zł.

Zakończyły się uroczystości Bożego Ciała, „Oktawy” i NSPJ. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, a szczególnie tym którzy w jakikolwiek sposób aktywnie brali w nich udział oraz tym, którzy przygotowali trasę procesji i ołtarze.

We wtorek – 4 lipca – planujemy, trzecią już, wycieczkę do Poznania. W programie m. in. kościół św. Wojciecha – „Poznańska Skałka”, cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, sanktuarium św. Józefa, pomnik Armii Poznań. Można się jeszcze zgłaszać.

Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl