Archidiecezja Poznańska

Niedziela 6 sierpnia 2017

transfigurazione

święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Przemienienie Pańskie na górze Tabor to dla Apostołów moment, gdy Mistrz uświadamia im, że jest Synem Bożym, który musi cierpieć i umrzeć dla zbawienia człowieka.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

W czwartek po Mszy św. błogosławieństwo dzieci.

W piątek różaniec i Msza św. za naszych zmarłych z wypominkami.

W sobotę po Mszy św. o godz. 830 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Lista na której są wyznaczone tajemnice różańcowe jest wyłożona na stoliku za ławkami. Proszę się zapisywać na poszczególne godziny, by była ciągłość modlitewna.

W niedzielę o godz. 2000 nabożeństwo maryjne ze świecami przy grocie.

14 sierpnia – poniedziałek - będziemy przeżywać odpust parafialny. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

W niedzielę 13 sierpnia przypada 40. rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Metropolity Poznańskiego w latach 1957-1977. Ksiądz Arcybiskup Antoni Baraniak aresztowany razem z Prymasem Polski Kardynałem Stefanem Wyszyńskim w 1953 r., poddawany był bestialskim torturom, które zniósł heroicznie. Jego postawa nie pozwoliła na zrealizowanie planu komunistów zniszczenia Kościoła w Polsce. Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi w 40. rocznicę śmierci męczeńskiego Pasterza Mszę św. w katedrze – 13 sierpnia o godz. 10. Po Mszy św. okazja do nawiedzenia grobu zmarłego Arcybiskupa.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl