Niedziela 13 sierpnia 2017

maksymilian

W niedzielę o godz. 2000 nabożeństwo maryjne ze świecami przy grocie.

W poniedziałek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941), patrona naszej parafii. Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Uroczysta Msza św. odpustowa z procesja eucharystyczną i uczczeniem relikwii o godz. 1700.

Odwiedziny chorych z sakramentami św. w poniedziałek od godz. 900.

We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. Podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. O godz. 730 Różaniec do Siedmiu Boleści MB.

Odpowiadając na liczne sugestie wprowadzamy, na razie raz, w miesiącu Mszę św. zbiorową za zmarłych. Najbliższa będzie w środę 23 sierpnia.

29 sierpnia udajemy się na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Prosimy o szybkie zgłaszanie się.

10 września na stadionie miejskim w Buku podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 12 Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, dokona koronacji na prawie diecezjalnym cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Wydarzenie to będzie wielkim świętem dla całej naszej Archidiecezji. Na uroczystość zaproszeni są wszyscy wierni. Aby umożliwić udział w tej uroczystości planujemy wynająć autokar – chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie się.

Dnia 19 sierpnia odbędzie się Archidiecezjalny Kongres Trzeźwości. O godzinie 1100 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, a homilię wygłosi Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski. Następnie o godzinie 13:00 w Muzeum Brama Poznania rozpocznie się konferencja pt. „Ku trzeźwości narodu – odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządów” z wykładami i dyskusją panelową.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.