Niedziela 27 sierpnia 2017

Piotr skaa

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w dniu 4 września, o godz. 830, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

We wtorek i środę pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 600 sprzed kościoła.

Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 1700.

We wrześniu nie będzie odwiedzin chorych.

Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych oraz modlitwa, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Poznańskiej 3-55, Towarowej i Świerkowej z p. Agnieszką Nowakowską, o sprzątanie w miesiącu wrześniu prosimy parafian z ul. Poznańskiej 12-60 i Malwowej z p. Agnieszka Wiśniewską.

Na pomoc poszkodowanym przez nawałnice zebraliśmy 1621 zł. i 30 gr; na inwestycje parafialne 1380 zł. Bóg zapłać.

10 września w Buku podczas o godzinie 1200 Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, dokona koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Aby umożliwić udział w tej uroczystości planujemy wynająć autokar – chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie się.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.