Archidiecezja Poznańska

Niedziela 3 września 2017

Jezusuczniowie

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może nazywać się Jego uczniem. „Jeżeli kto chce pójść za Mną niech się zaprze samego siebie”. Czy więc jesteśmy Jego uczniami?

Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w dniu 4 września, o godz. 830, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbe – patrona naszej parafii.

Kościół na całym świecie uroczyście celebruje 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża w czasie swoich objawień prosiła o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu. Zawierzenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi po II wojnie światowej dokonał po raz pierwszy Prymas Polski August kardynał Hlond. W ramach duchowego przeżywania 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie ponownego zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi dokonali Księża Biskupi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejnym etapem duchowego zawierzenia będzie ponowienie tego aktu we wszystkich diecezjach i parafiach naszej Ojczyzny. W Archidiecezji Poznańskiej odbędzie uroczyste zawierzenie Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się w piątek, 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

10 września w Buku podczas o godzinie 12 Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, dokona koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Nie będzie wspólnego wyjazdu z parafii – zgłosiło się za mało osób.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl