Archidiecezja Poznańska

Niedziela 10 września 2017

krzyz

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze, jest upomnienie braterskie, o którym wspomina już prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus. Stopniując upomnienie:  najpierw w cztery oczy, później wobec jednego lub dwóch świadków, a ostatecznie wobec Kościoła. Stasowanie tego Chrystusowego nakazu jest potrzebne również i dziś, czy jednak mamy odwagę, aby upomnieć swojego brata?

W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św.

W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie.

W piątek, 15 sierpnia, wspomnienie NMP Bolesnej. O godz. 1730 Różaniec do Siedmiu Boleści MB.

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – składamy ofiary na inwestycje parafialne.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl