Niedziela 17 września 2017

sw.Stanisaw

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

W Modlitwie Pańskiej mówimy: „i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” i to wezwanie zawiera liturgia słowa dzisiejszej niedzieli. Wszelką więc odpłatę za popełnione przeciw mnie grzechy powinniśmy pozostawić Bogu. Czy jednak tak żyjemy?

Przy okazji dzisiejszej refleksji biblijnej warto zastanowić się nad tym, czy w naszym życiu nie ma jakichś zastarzałych waśni, które nie pozwalają nam i naszym bliskim trwać w bliskości Boga? A jeżeli tak, to warto podjąć działania, aby tę sytuację zmienić.

W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, oraz  Polski. Warto przypomnieć sobie jego życie i zadać pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość życia i pobożność?

W poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 1800, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klasy pierwszej.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

W czwartek nie będzie Mszy św.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.