Archidiecezja Poznańska

Niedziela 24 września 2017

Winnica

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus jak ten siewca z przypowieści, każdego dnia w glebę naszych serc wsiewa ziarno słowa Bożego. Warto zastanowić się nad dziś usłyszaną ewangelią i zapytać siebie samego, jakiego rodzaju glebą jesteśmy my sami.

Trzeba sobie również uświadomić, że słowo Boże nie tylko jest dla nas głoszone, w liturgii mszalnej,  ale również i my sami  możemy się zagłębiać w lekturze Pisma świętego, a także – korzystając z prasy katolickiej – odnosić je do życia codziennego.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

W czwartek msza św. zbiorowa za zmarłych.

W piątek święto Archaniołów Michała, Gabriel i Rafała. Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. zabranie informacyjne.

Serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1950 zł.

Podziękowanie składamy również parafianom z ul. Poznańskiej 12-60 i Malwowej z p. Agnieszką Wiśniewską za sprzątanie kościoła we wrześniu. O sprzątanie kościoła w październiku prosimy parafian z ul. Podgórnej, Kolejowej i Lipowej z p. Zofią Ciołek.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl