Archidiecezja Poznańska

Niedziela 1 października 2017

rozaniec

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 1730 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

W poniedziałek o godz. 1630 w sali parafialnej spotkanie uczniów kl. 3 gimnazjum.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

W czwartek po Mszy św. pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św. – szczególnie zapraszam gimnazjalistów i starszych.

W czwartek i piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W piątek od godz. 1630 okazja do spowiedzi św.

W sobotę – 7 października – święto Matki Bożej Różańcowej – wielka modlitwa różańcowa na granicach kraju „Różaniec do granic” - o ochronę, pokój i nawrócenie, o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. W naszej parafii modlić się będziemy na różańcu po Mszy św. o godz. 900 (tajemnice radosne) oraz o godz. 1730 (tajemnice chwalebne). Radio Maryja będzie transmitować modlitwę różańcowa o godz. 1400.

W  przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl