Archidiecezja Poznańska

Niedziela 8 października 2017

Rozaniec

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. W naszym kościele odmawiamy różaniec w dni powszednie – z wyjątkiem środy – o godz. 1730.

Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia.

W poniedziałek o godz. 1630 w sali parafialnej spotkanie uczniów kl. 2 gimnazjum.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

We wtorek o godz. 1900 zebranie Wspólnoty Różańca Rodziców za dzieci.

W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.  W intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii odmówimy w sobotę różaniec.

W przyszłą niedzielę o godz. 730 różaniec do Siedmiu Boleści MB.

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – składamy ofiary na inwestycje parafialne.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku.

Mając na uwadze, że na terenie Archidiecezji Poznańskiej przebywa bardzo wielu obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w poszukiwaniu pracy, informujemy, że od niedzieli 8 października w kościele parafialnym Ojców Oblatów przy ulicy Ostatniej w Poznaniu o godzinie 1730 sprawowana będzie Eucharystia w języku ukraińskim. Po Mszy Świętej będzie także możliwość spotkania wiernych z duszpasterzem.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl