Archidiecezja Poznańska

Niedziela 26 listopada 2017

Chrystus Krol

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925 jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.

Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest dobrym Pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał, i wreszcie, ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka jako praktyczną realizację Jego nauki.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

W piątek – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 1645. Chorych odwiedzę 7 i 8 grudnia.

W sobotę o godz. 900 Msza św. ku czci Niepokalanego serca Maryi.

Na remont kościoła zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3040 zł. Bóg zapłać.

Msze św. w dni powszednie będą w odnowionej kaplicy.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Bukowskiej 2-64, Ornej i Łanowej z p. Irena Walicht, o sprzątanie w grudniu prosimy parafian z ul, Bukowskiej 1-59 i Jeziornej z p. Wandą Szerment.

Przyszłoroczna pielgrzymko-wycieczka będzie w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia. Odwiedzimy południowo wschodnie tereny Polski, okolice Tarnowa i Przemyśla łącznie z Kalwarią Pacławską.

Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl