Archidiecezja Poznańska

Niedziela 3 grudnia 2017

Pierwsza niedziela adwentu

1 NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym przeżywamy wydarzenia, jakich Jezus Chrystus dokonał dla naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa miedzy ludzi, jest też zarazem czasem w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

W związku z remontem naszego kościoła nie będzie w tym roku mszy roratnich. Nie będzie też w piątek poświecenia medalików i książeczek - dokonamy tego dopiero po zakończeniu remontu Kocioła. Na Msze św. adwentowe zapraszam w poniedziałek uczniów kl. 7, wtorek kl. 6, czwartek kl. 5.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

Msze św. w dni powszednie będą w odnowionej kaplicy.

W czwartek i piątek odwiedź chorych z sakramentami św. Początek o godz. 900.

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – nie obowiązuje post.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć opłatki świece wigilijne.

Przyszłoroczna pielgrzymko-wycieczka będzie w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia. Odwiedzimy południowo wschodnie tereny Polski, okolice Tarnowa i Przemyśla łącznie z Kalwarią Pacławską.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl