Niedziela 10 grudnia 2017

druga adwentu

2 NIEDZIELA ADWENTU

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Na Msze św. adwentowe zapraszam w poniedziałek uczniów kl. 2 gimnazjum, czwartek kl. 3 gimnazjum. Msze św. od poniedziałku do piątku w kaplicy.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

Spowiedź św. w naszej parafii w piątek w godzinach od 900 do 1000, 1500 do 1600 i 1900 do 1930. Dwóch kapłanów będzie spowiadało w kaplicy a dwóch w zakrystii. Nie będzie udzielana Komunia św.

W piątek o godz. 1730 Różaniec do Siedmiu Boleści MB.

W przyszłą  niedzielę – trzecią miesiąca – zbiórka ofiar na remont naszego kościoła. Dotychczas ofiary na ten cel złożyły 173 rodziny.

Po Mszach św.  można nabyć opłatki i świece wigilijne.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Przyszłoroczna pielgrzymko-wycieczka będzie w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia. Odwiedzimy południowo wschodnie tereny Polski, okolice Tarnowa i Przemyśla łącznie z Kalwarią Pacławską.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.