Niedziela 17 grudnia 2017

J Chrzciciel

3 NIEDZIELA ADWENTU

„Radujcie się w Panu” – słowa antyfony na wejście wskazują, ze dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc.

Po Mszach św. w kaplicy można nabyć opłatki i świece wigilijne.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

Spowiedź św. w tym tygodniu jeszcze będzie w poniedziałek w Modrzu i Tomicach a we wtorek w Słupi

Na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 324 zł i 60 gr.

W środę zakończą się prace w kościele. Na godz. 1400 zapraszam do prac porządkowych w kościele.

Przyszła niedziela to czwarta niedziela Adwentu.

Przyszłoroczna pielgrzymko-wycieczka będzie w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia. Odwiedzimy południowo wschodnie tereny Polski, okolice Tarnowa i Przemyśla łącznie z Kalwarią Pacławską.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyznie.