Archidiecezja Poznańska

Niedziela 24 grudnia 2017

Boe Narodzenie 2017

4 NIEDZIELA ADWENTU

Dziś już Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. A następnie pasterka o godz. 2200, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa.

Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

Po Mszy św. w kaplicy można nabyć opłatki i świece wigilijne.

W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

We wtorek, drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200.

W środę, czwartek i piątek nie będzie Mszy św.

W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny i ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 1100 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego. 

Zakończyły się prace w kościele. W ub. niedziele na ten cel zebraliśmy 3410 zł.

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia odbywa się wizyta duszpasterska  zwana kolędą. Najpierw będzie w tych domach w których nie było kolędy w roku ubiegłym. We wtorek 2 stycznia ul. Leśna, w czwartek 4 stycznia Park, w poniedziałek 8 stycznia Parkowa nr 8 i 9.

Spotkanie kolędowe Wspólnoty Różańca Rodziców za dzieci  będzie w środę 3 stycznia a Wspólnoty Żywego Różańca i PZ Caritas w środę 10 stycznia.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl