Niedziela 25 lutego 2018

post druga

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Każdego roku 2 niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami w całej Polsce przeprowadza się zbiórki na ich rzecz. Aktualnie ponad 2 tys. księży, zakonników, sióstr zakonnych i misjonarzy świeckich z Polski głosi Dobrą Nowinę w krajach misyjnych.

O godz. 1500 Gorzkie Żale, bezpośrednio  po nich Msza św.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W czwartek i piątek odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 900.

W piątek od godz. 1630 do 1730 okazja do spowiedzi św.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie medalików i książeczek dzieciom I-komunijnym i krótkie zebranie rodziców.

14 kwietnia – sobota - autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Papież Franciszek ustanawiając Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa, który  trwać będzie do 6.01.2019 r., nazwał kaliską bazylikę narodowym sanktuarium św. Józefa. Nawiedzając sanktuarium można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Koszt pielgrzymki 100 zł. Przy zapisie wpłata 20 zł.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 1100.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Szkolnej i Kościuszki z p. Mirosławą Rybarską, o sprzątanie w marcu prosimy parafian z ul. Nowej 1,2,6,7 z p. Zofią Figler.

W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 3740 zł, a na daninę diecezjalna 345 zł. „Bóg zapłać”!

Na daninę diecezjalną składamy ofiary w kopertach i wrzucamy do skarbony stojącej przy regale z czasopismami. Można tam też wrzucać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego..

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.