Niedziela 18 marca 2018

Jezus w koronie

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

O godz. 1500 Gorzkie Żale, bezpośrednio  po nich Msza św.

Jutro uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świątobliwego męża, Opiekuna Zbawiciela świata i Oblubieńca NMP. Podczas Mszy św. dokonamy aktu zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 1730.

Spowiedź św. wielkopostna z udziałem księży z sąsiednich parafii będzie w czwartek w godz. 9-10 (2 księży), 16-17 (4 księży), 19-19.30.

W parafiach sąsiednich spowiedź będzie: w poniedziałek w Modrzu, wtorek w Słupi, piątek w Tomicach, sobotę w Stęszewie.

Za tydzień Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy św. święcenie gałązek palmowych; można je będzie nabyć u Pań z PZCaritas.

Na daninę diecezjalną ofiary złożyło dotychczas 156 rodzin. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 272 zł.

Zapraszam do udziału w pielgrzymkach:

14 kwietnia – sobota - autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 100 zł. Przy zapisie wpłata 20 zł.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.