Niedziela 5 sierpnia 2018

Maksymilian

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

Sierpień, czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje Chrystusa jako Syna Bożego, który podjął misję zbawienia człowieka.

Trwa nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii przed uroczystością odpustową – każdego dnia w łączności z Mszą św.

W środę o godz. 1800 Różaniec z wypominkami i Msza św. za zmarłych (kartki są wyłożone przy czasopismach).

Odwiedziny chorych w czwartek i piątek od godz. 900.

Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia w piątek o godz. 1800.

W sobotę o godz. 1100 zbiórka ministrantów.

Odpust ku czci św. Maksymiliana obchodzić będziemy we wtorek 14 sierpnia. Uroczystą Mszę św. odprawi ks. dr Jan Frąckowiak sekretarz Metropolity Poznańskiego i Ceremoniarz Arcybiskupi.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.