Archidiecezja Poznańska

Aktualności

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

MB 

 Parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe

w Strykowie

5 - 6 lutego 2020


Czekamy na Ciebie Matko i Odkupicielko nasza,
Jasnogórska Pani, Królowo Polski!

    Przygotowujemy się do tego historycznego wydarzenia dla naszej parafii, które po raz pierwszy niektórzy z nas mogli przeżywać ponad 41 lat temu (7.01.1978 roku). Wielu parafian podjęło osobiste rekolekcje trwające 33 dni i poprzez rozważania i modlitwę według drogi św. Ludwika Marii Grignion de Montfort pragną poświęcić się Matce Najświętszej w dzień Jej Nawiedzenia naszej wspólnoty. Przygotowania duchowe, to przecież nasze modlitwy zaproszenia, odprawiony szczerze sakrament Pokuty, odmawiane Różańce święte i rekolekcje parafialne, które będą celebrowane w przeddzień przybycia do nas naszej Matki, Matki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Uczymy się również pieśni "Z Maryją w nowe czasy" oraz korzystajmy z książeczki pod tym samym tytułem rozdawanej w czasie wizyty duszpasterskiej. Pragniemy z czystym sercem, głęboką wiarą i gorącą miłością spotkać się z Czarną Madonną z Częstochowy.

     Chcemy również zewnętrznie zamanifestować naszą radość i wiarę w Boga i w Jego Matkę. To wielkie święto całej naszej parafii! W salce parafialnej można nabyć artykuły dekoracje (emblematy, chorągiewki, girlandy) do udekorowania domów i ulic. Na ulicy Bukowskiej wystawmy w wieczór i w noc Nawiedzenia przed  nasze domy duże znicze z zapalonymi świecami, ale pamiętajmy o  ezpiecznym ich usytuowaniu. Chcemy także udekorować trasę przejazdu pojazdu  z Obrazem Matki Najświętszej od lasu z kierunku od Sapowic i w kierunku do Granowa. Prośba o pomoc przy ustawianiu palików i proporczyków. Liczę także na inwencję parafian przy dekoracji naszych domów, figur i obiektów publicznych. Liczę też na gorliwą pomoc przy dekoracji kościoła i otoczenia świątyni. Przyjmijmy godnie, pięknie i z szacunkiem Matkę Bożą. Wielu z nas wspomina to pierwsze Nawiedzenie z 1978 roku. Niech i to obecne pozostawi trwały ślad w naszych serach i w pamięci nie tylko naszych Parafian ale i Szanownych Gości.

 

Modlitwa zaproszenia przed peregrynacją Ikony Nawiedzenia 

Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!

Prosimy, abyś przybyła - w świętym znaku Ikony Nawiedzenia - do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.

Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.

Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.

Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.

Amen.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
tel. kom. 694 419 953
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747