Archidiecezja Poznańska

Aktualności

Kolędnicy Misyjni Dzieciom w Amazonii

Kolednicy 2020

Katecheta wspólnie z uczniami klasy 6b ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie wyszli z inicjatywą powstania grupy Kolędników Misyjnych w ramach Światowego Dnia Misyjnego Dzieci. Dlatego 6 stycznia odwiedzaliśmy rodziny zamieszkujące na terenie parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie. W krótkiej scence przedstawialiśmy sytuacje dzieci z Amazonii oraz śpiewaliśmy kolędy.

 Szczególną uwagę zwracaliśmy na problem wykorzystywania dzieci do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia. Jednym z ich zajęć jest handel. Dzieci sprzedają turystom owoce i lokalną żywność. W tym celu podpływają maleńkimi łódeczkami do ogromnych statków i wspinają się na pokład. Moment wejścia i zejścia ze statku jest bardzo niebezpieczny. Wykonując taką pracę, ryzykują zdrowie i życie.

Cieszyło nas także otwarcie serc parafian, który nie zostali obojętni na trudności materialne dzieci w Amazonii. W związku z tym udało nam się zebrać 455,60 zł.

Wszystkim, którzy przed nami otworzyli drzwi swoich domów oraz wsparli ofiarami, składamy serdeczne Bóg zapłać

Tomasz Małyga

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
tel. kom. 694 419 953
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747