Archidiecezja Poznańska

Aktualności

Słowo ks. Proboszcza do Parafian

IMG 20200405 104843

     Rozpoczyna się najważniejszy obchód liturgiczny każdego roku, czyli misterium męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W tym roku Triduum będzie obchodzone zupełnie inaczej z powodu panującej zarazy. Nadszedł dla ludzkości czas wielkiej próby, wszechobecnego lęku i niepewności co do losów swoich i swoich najbliższych. Cały nasz niepokój i udręczenie składamy w ręce cierpiącego Jezusa, który niesie i nasz krzyż boleści. Powtarzamy z ufnością za św. Janem Pawłem: Totus Tuus Maryjo, Totus Tuus Chryste, Totus Tuus Wszechmogący Boże! Od Ciebie wszak Ojcze nasz wyszliśmy i do Ciebie przez ziemski padół nieustannie zmierzamy. 

 

     W naszej Wspólnocie parafialnej Liturgia Triduum paschalnego została ograniczona do niezbędnego minimum (zob. poniżej w ogłoszeniach). Nabożeństwa będzie sprawował  o. Alojzy, franciszkanin z Woźnik. W ceremoniach może uczestniczyć tylko pięć osób. Jeżeli będzie to możliwe, zostanie przyprowadzona transmisja online przez Fb naszej parafii. Zachęcam serdecznie do udziału w nabożeństwach poprzez środki przekazu i media społecznościowe.

     Niestety, nie mogę celebrować Triduum paschalnego z uwagi na odbywaną przeze mnie kwarantannę domową, która ma zakończyć się po świętach wielkanocnych. Jak na razie czuję się dobrze, myślę o Was drodzy i modlę się za wszystkich. Nie zostały przeprowadzone ze mną żadne badania medyczne, a kwarantanna jest obligatoryjna dla wszystkich, którzy mieli jakikolwiek kontakt z osobą zainfekowaną wirusem COVID – 19 lub wracają z zagranicy.

     Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą modlitwę, słowa wsparcia, udzielaną pomoc i wszelką życzliwość. Wszystkim życzę – mimo obiektywnych trudności – błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, otuchy w sercach, nadziei, która usuwa lęk i mocy duchowej oraz przede wszystkim wiary, która silniejsza jest niż wszelka pokusa rezygnacji i zwątpienia. Pan nasz żyje! I my żyjmy zdrowo, a nade wszystko gotowi do życia w Panu na wieki!

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
tel. kom. 694 419 953
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747