Archidiecezja Poznańska

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021

 

XXIX niedziela zwykła

 

 1. Kremówki papieskie (opakowanie po 10 zł – 2 szt.) można nabyć po mszy św. w bocznym wejściu. Jest to dar na Caritas poznańską.

 1. Wyjazd do kina w Buku na film o Błogosławionym Prymasie Wyszyńskim został przełożony na poniedziałek (18.10.) na godz. 20.30. Zbiórka osób chętnych przy kościele o godz. 19.45. Proszę potwierdzić swoje uczestnictwo.

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na cele gospodarcze i inwestycyjne naszej parafii. Do tej pory w tym roku ofiarę na daninę diecezjalną złożyło 181 rodzin, a ofiarę na cele gospodarcze naszej parafii od stycznia br. 116 rodzin. Bardzo dziękujemy!

 1. Trwa Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w zwykłe dni o godz. 18.00, a potem Msza św.; w niedzielę o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę prosimy, aby różaniec poprowadziła II Róża rodziców modlących się za dzieci. Dla dzieci różaniec św w poniedziałek i w piątek o g. 16.30.

 1. Dzieci młodsze i szkolne do kl. VI otrzymują po Mszy św. specjalne karteczki obrazki z zadaniem do wykonania. Kartki przechowujemy w domu, kupony przynoszą dzieci na mszę św. w następną niedzielę.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św.. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

 1. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.

 1. Kartki na wypominki jednorazowe za zmarłych zostały wyłożone na półce. Proszę zaznaczyć dzień, w który mają być wyczytane. Kartki na wypominiki całoroczne będą wyłożone w listopadzie.

 2.  Niedzielę misyjną będziemy przeżywać za tydzień 24 października. Po Mszch św. zbiórka ofiar do puszki na potrzeby misji katolickich na całym świecie. 
 1. Przypominamy o obowiązku przedłużenia prawa do użytkowania grobu po 20 latach od jego powstania, czyli tzw. prolongaty pokładnego. Wszelkie czynności związane z postawieniem pomnika, jego przebudową, ustawianiem ławek, kostki przy grobach, sadzeniem lub usuwaniem krzewów należy koniecznie zgłaszać w biurze parafialnym i uzyskać odpowiednie pozwolenie. Wjazd firmy kamieniarskiej oraz pogrzebowej na teren cmentarza możliwy tylko za wcześniej uzyskaną zgodą zarządcy nekropolii, czyli proboszcza parafii – z regulaminu cmentarza.

 1. Podziękowanie dla kierowców od MIVA Polska za złożone ofiary w lipcu z okazji św. Krzysztofa oraz dla dzieci I Komunijnych za ofiary złożone na misje w Białym Tygodniu są umieszczone w gablocie.

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno naszej świątyni.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
tel. kom. 694 419 953
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747