Archidiecezja Poznańska

Niedziela 15 października 2017

uczta

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. ;przez chrzest wszyscy jesteśmy na nią powołani, jednak nie wszyscy to powołanie wybierają i według niego żyją. Zadajmy sobie dziś pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

Obchodząc w tym roku 100. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że NMP ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w kościele, albo indywidualnie w domach. W naszym kościele odmawiamy różaniec w dni powszednie – z wyjątkiem środy – o godz. 1730. w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 1100.

Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

W piątek po Mszy św. spotkanie uczniów szkół średnich, którzy nie przyjęli dotychczas sakramentu bierzmowania.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę w czasie Mszy św. przeznaczone będą na misje.

Na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 525 zł. i 52 gr.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl