Archidiecezja Poznańska

Niedziela 22 października 2017

22 padziernika

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. w naszym kościele.

W tym tygodniu odmawiamy różaniec od środy do soboty o godz. 1730. w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 800.

Na inwestycje parafialne zebraliśmy w ub. niedzielę 2410 zł. Prace przy odnowieniu wnętrza naszego kościoła rozpoczną się w poniedziałek 6 listopada.

W środę 8 listopada wyjazd do kina na film o św. Maksymilianie „Dwie korony”. Zapisy w najbliższym tygodniu.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl