Archidiecezja Poznańska

Niedziela 29 października 2017

kosciol

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

W poniedziałek i wtorek, pół godziny przed różańcem okazja do spowiedzi św.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kościele o godz. 900. Po Mszy św. na cmentarzu procesja żałobna i modlitwy za zmarłych. O godz. 1800 różaniec za zmarłych – jeśli będzie odpowiednia pogoda to na cmentarzu.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

W czwartek, 2 listopada,  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 1720 różaniec z wypominkami, a o 1800 Msza św.

W czwartek i piątek odwiedziny chorych z sakramentami św.

W piątek spowiedź św. od godz. 1630 do 1730.

W sobotę o godz. 900 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

W środę, 8 listopada, wyjazd do kina na film o św. Maksymilianie „Dwie korony” – po Mszy św.. Zapisy w najbliższym tygodniu.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl