Archidiecezja Poznańska

Niedziela 5 listopada 2017

rodzina

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś ewangelia wzywa słuchaczy słowa Bożego, aby zadali sobie pytanie, czy są wierni swojemu Mistrzowi, Jezusowi Chrystusowi. Nie wystarczy bowiem poprzestawać tylko na powtarzaniu słów Mistrza, ale trzeba najpierw własnym życiem pokazać, że nimi się żyje na co dzień.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

We wtorek, po Mszy św., w sali parafialnej spotkanie Wspólnoty Różańca Rodziców za dzieci. Zapraszam wszystkich, będzie m.in. wymiana tajemnic różańcowych.

W środę, 8 listopada, wyjazd do kina na film o św. Maksymilianie „Dwie korony” – po Mszy św.. Msza św. o godz. 1800.

W sobotę 99. rocznica odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Msza św. o godz. 900.

W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100 uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Michała i Zbigniewa męczenników z Peru. Słowo Boże wygłosi o. Łukasz franciszkanin z Krakowa.

Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w poniedziałek 13 listopada.

Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl