Archidiecezja Poznańska

Niedziela 5 lutego 2018

uzdrowienie

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My, jako uczniowie Chrystusa mamy ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.

By mieć siłę do podejmowania tej drogi, potrzebna nam jest osobista bliskość z Jezusem, wyrażająca się w refleksji nad słowem Bożym i modlitwie. Chciejmy więc znaleźć dla siebie miejsce i czas na spotkanie z naszym Mistrzem i Panem.

Pomocna w tej refleksji jest również prasa katolicka, do korzystania z której ustawicznie zachęcamy.

W zakrystii można odebrać zamówiony album o życiu i działalności misyjnej bł. o Zbigniewa i o. Michała męczenników z Peru.

Od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy św.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Szczepanów- sanktuarium św. Stanisława, Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl