Archidiecezja Poznańska

Niedziela 11 lutego 2018

chleb

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem – związane są one z naszym duchem i ciałem. Lekarzem który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem. Msza św. o godz. 900 i 1800.

W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (osoby, które ukończyły 14 rok życia), i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta (osoby między 18 a 60 rokiem życia). Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.

W piątek po Mszy św. nabożeństwo Drogi krzyżowej.

W niedzielę o godz. 1500 Gorzkie Żale, po nich Msza św.

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – zbiórka ofiar na inwestycje parafialne.

Chór „Canticorum” ze Stęszewa zaprasza do śpiewania w chórze. Plakat na ten temat umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

 

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl