Archidiecezja Poznańska

Niedziela 18 lutego 2018

narzedzia

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłami „Nawracajcie się” i „Wierzcie w Ewangelię”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek po Mszy św. – Droga krzyżowa, a w niedzielę o godz. 1500 Gorzkie żale.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po Mszy św. zebranie Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes”.

Każdy wierny – w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Fundusze z daniny diecezjalnej przeznaczane są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Serdecznie dziękuję za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary. Parafia nasza musi na ten cel uiścić 2530 zł. Kwota ta jest obliczana od ilości mieszkańców w parafii. Na jednego mieszkańca wypada 2 zł i 20 gr.

14 kwietnia całodzienna autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl