Archidiecezja Poznańska

Niedziela 4 marca 2018

Jezus w koronie

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

O godz. 1500 Gorzkie Żale, bezpośrednio  po nich Msza św.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 1730.

Spotkanie Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci będzie we wtorek 13 marca. Najpierw Msza św. w intencji rodziców i dzieci za które się modlą, a następnie spotkanie w salce parafialnej.

14 kwietnia – sobota - autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Papież Franciszek ustanawiając Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa, który  trwać będzie do 6.01.2019 r., nazwał kaliską bazylikę narodowym sanktuarium św. Józefa. Nawiedzając sanktuarium można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Koszt pielgrzymki 100 zł. Przy zapisie wpłata 20 zł.

Na dzieło pomocy misyjnej Ad Gentes zebraliśmy w ub. niedzielę 310 zł. i 79 gr. Ofiary na daninę diecezjalną złożyło dotychczas 65 rodzin.

Na daninę diecezjalną składamy ofiary w kopertach i wrzucamy do skarbony stojącej przy regale z czasopismami. Można tam też wrzucać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego..

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl