Niedziela 1 kwietnia 2018

Zmartwychwstanie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY PAN ROZJAŚNI NASZĄ CIEMNOŚĆ I OBUDZI W NAS PRAGNIENIE SZUKANIA GO. NIECH ZAPROWADZI NAS DO PUSTEGO GROBU, BYŚMY ZOBACZYLI, ŻE TO ON JEST TYM, KTÓRY MOŻE ODSUNĄĆ KAŻDY KAMIEŃ W NASZYM ŻYCIU. RADUJMY SIĘ – JEZUS ŻYJE i JEST Z NAMI! RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM.

Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze św. o godz. 800 i 1100. Taca przeznaczona będzie na WT UAM, KUL i szkoły katolickie.

We wtorek, środę i czwartek nie będzie Mszy św.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek – I piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 1700.

W piątek rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą we Mszy św. o godz. 1800.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego – przed  kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

14 kwietnia – sobota - autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 100 zł. Przy zapisie wpłata 20 zł.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia będzie pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Wierzchosławice, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane.