Niedziela 8 kwietnia 2018

Milosierdzie1

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

Po Mszach św. przed  kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Ze względu na przepisy liturgiczne w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie w poniedziałek 9 kwietnia.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbe, patrona naszej parafii.

14 kwietnia – sobota - autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

630  Wyjazd

1000   Zwiedzanie sanktuarium

1100  Konferencja

1200  Msza św. Po Mszy św. obiad i zwiedzanie Kalisza z przewodnikiem.

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca zbiórka ofiar na inwestycje parafialne.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia -  pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane, prosimy też o dokonywanie przedpłat.