Archidiecezja Poznańska

Niedziela 15 kwietnia 2018

zbawcze dzieo

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbe, patrona naszej parafii.

W piątek, upływa 16 lat od ingresu Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do Katedry Poznańskiej, czyli uroczystego podjęcia posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji. W dniu tym, będziemy dziękować Świętej Bożej Opatrzności za czuwanie nad naszym Pasterzem w czasie minionych szesnastu lat oraz prosić o światło i moc Ducha Świętego na dalsze lata przewodzenia Kościołowi Poznańskiemu.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia -  pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Zapisy są już przyjmowane, prosimy też o dokonywanie przedpłat.

Zachęcam do pogłębiania swojej wairy i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy katolickiej.

W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej. Jako szósta część zostanie zaprezentowana Księga  Liczb . Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot.  Wystąpi aktor Marcin Kwaśny, znany jako odtwórca postaci rotmistrza Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych. Towarzyszyć mu będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Katarzyny Stroińskiej – Sierant. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 22 kwietnia o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl