Archidiecezja Poznańska

Niedziela 29 kwietnia 2018

winnica

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

We wtorek rozpocznie się maj, miesiąc, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. W wielu parafiach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą.  Nabożeństwa majowe w dni powszednie – z wyjątkiem środy – o godz. 1730.

We wtorek nie będzie Mszy św.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w niedzielę.

W piątek spowiedź św. od godz. 1630.

W piątek i sobotę odwiedziny chorych z sakramentami św. – od godz. 900.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki  udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja.

W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu pól godziny przed Mszą św. o godz. 1100.

Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Niedzielę Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Gościć będziemy kleryka seminarium poznańskiego, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na seminarium.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Nowej 12-60, Łąkowej i Leśnej z p. Aleksandrą Skałecką, o sprzątanie w maju prosimy parafian z ul. Parkowej 1-7 z p. Helena Walęczewską.

W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia -  pielgrzymka na południowy wschód Polski. Odwiedzimy m.in. Zabawę – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Zalipie, Tarnów, Markową – muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Zamość. Są jeszcze wolne miejsca, zapisanych prosimy  o dokonywanie przedpłat.

 

Zachęcam do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy katolickiej.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl