Archidiecezja Poznańska

Niedziela 13 maja 2018

Wniebowstpienie

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam kierunek naszego życia.

Nabożeństwo majowe w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 1730.

We wtorek o godz. 1730 Różaniec do Siedmiu Boleści MB, a po Mszy św. nowenna do św. Maksymiliana.

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św., popularnie zwana Zielonymi Świątkami. O godz. 1100 Msza św. w intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. Spowiedź św. dla nich w sobotę o godz. 930.

W piątek była Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin. Św. Jan Paweł II  mówił o nich: „ Ministrant zajmuje uprzywilejowane miejsce podczas nabożeństw liturgicznych. Kto służy do Mszy św., występuje publicznie we wspólnocie. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym. Jezus jest obecny, kiedy wspólnota się gromadzi, by modlić się i sławić Boga. Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą”. W naszej parafii jest 30 ministrantów posługujących w naszym kościele. Wśród nich jest 5 lektorów – Przemek, Hubert, Piotr, Mikołaj i Kacper – którzy pełnią posługę Słowa Bożego oraz 1 ceremoniarz – Szymon, który odpowiedzialny jest za całościowe przygotowanie liturgii, przeprowadzenie prób, czuwa nad właściwym przebiegiem i porządkiem obrzędów, dba o wyznaczenie funkcji. Zapraszam kandydatów na ministranta – przyjdź do zakrystii, zapisz się i zostań jednym z nich!

Zachęcam do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy katolickiej. W „Misyjnych Drogach” m.in. opisano pracę bp. Eugeniusza Juretzko misjonarza oblata pracującego w Kamerunie. W „Przewodniku katolickim” m.in. Ból decydowania. Kiedy ciężko chore dziecko ma prawo odejść. W „Gościu niedzielnym” m.in. Niebo to Ktoś, a nie coś.  Jest także do zabrania bezpłatna gazeta ewangelizacyjna w niej m.in. Dobro w mediach. Rozmowa z o. Leonem Knabitem, benedyktynem z Tyńca.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl