Archidiecezja Poznańska

Niedziela 22 lipca 2018

MIVA

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniach 22-29 lipca obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska – organizacja działająca pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Troszczy się ona o wyposażenie polskich misjonarzy w środki transportu, zwłaszcza w krajach, miejscach i regionach świata dotkniętych wysoką skalą ubóstwa i słabo rozwiniętych. Są to prawdziwe peryferie świata, do których docierają misjonarze jako ambasadorzy dobra i miłości Chrystusowej.

Każdy kierowca, motocyklista czy użytkownik innego pojazdu może wziąć udział w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Na czym ona polega? Najprościej mówiąc, liczymy przebyte przez nas  kilometry tras w ciągu ostatniego roku (wystarczy spojrzeć na licznik) i jako wdzięczność Panu Bogu za szczęśliwe podróże ofiarujemy nasze „grosze”. Są one pomocą na środki transportu dla misjonarzy. W ten sposób nasze podróże nabierają charakteru misyjnego. Ofiary na ten cel składamy przy poświęceniu pojazdów.

W obecnym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie liturgiczne kilku świętych: w poniedziałek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; we wtorek św. Kingi, dziewicy; w środę - św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; w czwartek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

Na inwestycja parafialne zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2240 zł.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl