Archidiecezja Poznańska

Niedziela 12 sierpnia 2018

Maksymilian Kolbe

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że bez spożywania „chleba z nieba” – Komunii św. nie osiągniemy zbawienia. Potrzeba więc, abyśmy przystępowali do sakramentów: pokuty i pojednania oraz Eucharystii, byśmy mieli potrzebną siłę i moc do osiągnięcia życia wiecznego.

We wtorek uroczystość św. Maksymiliana Patrona naszego kościoła i parafii. Uroczystą Mszę św. odprawi ks. dr Jan Frąckowiak sekretarz Metropolity Poznańskiego i Ceremoniarz Arcybiskupi. Zadbajmy o godną oprawę – baldachim, sztandary, służba liturgiczna, dziewczynki do sypania kwiatków, zmobilizujmy się też do licznego uczestnictwa.

W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę, podczas nich poświęcenie kwiatów i ziół. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Po Mszy św. o godz. 800 Różaniec do Siedmiu Boleści MB.

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – zbiórka ofiar na inwestycje parafialne.

Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w środę 29 sierpnia.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl