Archidiecezja Poznańska

Niedziela 26 sierpnia 2018

MBCzestochowska

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

uroczystość NMP Częstochowskiej

Matka Boża Częstochowska jest dla Polaków narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i bolączki. Ci, którzy z różnych względów nie dotarli w tym czasie na Jasną Górę, niech w tym dniu wykorzystają obraz Czarnej Madonny znajdujący się w naszej świątyni czy też w naszym domu, aby prosić Ją o wstawiennictwo przed tronem Boga Najwyższego.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

Msza św. zbiorowa za zmarłych w środę 29 sierpnia.

Na inwestycje parafialne zebraliśmy w ubiegłą  niedzielę 2520 zł.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ulic: Kolejowa, Podgórna, Lipowa, Poznańska (nieparzyste) z p. Zofią Ciołek; o sprzątanie we wrześniu prosimy parafian z ulic: Bukowska 2-64, Orna i Łanowa z  p. Ireną Walicht.

W sobotę, 1 września, kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Polećmy w tym dniu w naszych modlitwach tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: xtomasz@vp.pl   
Nr konta: 
Bank PKO BP, Oddz. 1 w Stęszewie  46 1020 4027 0000 1902 1549 3747