Niedziela 26 sierpnia 2018

MBCzestochowska

uroczystość NMP Częstochowskiej

Matka Boża Częstochowska jest dla Polaków narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i bolączki. Ci, którzy z różnych względów nie dotarli w tym czasie na Jasną Górę, niech w tym dniu wykorzystają obraz Czarnej Madonny znajdujący się w naszej świątyni czy też w naszym domu, aby prosić Ją o wstawiennictwo przed tronem Boga Najwyższego.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej parafii.

Msza św. zbiorowa za zmarłych w środę 29 sierpnia.

Na inwestycje parafialne zebraliśmy w ubiegłą  niedzielę 2520 zł.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ulic: Kolejowa, Podgórna, Lipowa, Poznańska (nieparzyste) z p. Zofią Ciołek; o sprzątanie we wrześniu prosimy parafian z ulic: Bukowska 2-64, Orna i Łanowa z  p. Ireną Walicht.

W sobotę, 1 września, kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Polećmy w tym dniu w naszych modlitwach tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.