Archidiecezja Poznańska

Niedziela 16 września 2018

Stanislaw Kostka

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, potrzeba swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.

We wtorek, 18 września, święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku, poświęconym pamięci tego świętego młodzieńca, szczególnie przeżyjmy to święto wraz z dziećmi i młodzieżą.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

Susza w naszym kraju. Ostatni deszcz nie zmienił trudnej sytuacji. Konieczna jest intensywna modlitwa o deszcz. Przykład daje nam św. Faustyna, która z wiarą prosiła o deszcz i została wysłuchana. W „Dzienniczku” czytamy: „Dziś jest tak wielki upał, że trudno do wytrzymania, pragniemy deszczu, a jednak nie pada. Od kilku dni niebo się pochmurza, a deszcz nie może padać. Kiedy spojrzałam na te rośliny spragnione deszczu, litość mnie ogarnęła i postanowiłam sobie odmawiać tę koroneczkę tak długo, aż Bóg spuści deszcz. Po podwieczorku niebo się okryło chmurami i spadł rzęsisty deszcz na ziemię: modlitwę tę odmawiałam bez przerwy trzy godziny. I dał mi Pan poznać, że przez tę modlitwę wszystko uprosić można.”[Dz., 1128]. Msza św. z prośbą, by Bóg zesłał błogosławieństwo deszczu będzie w środę.

W czwartek Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do dziecięco-młodzieżowego chórku „Arka Pana”, aby swoim śpiewem i grą ubogacać Msze św. Próby odbywają się w niedzielę o godz. 1000. Najbliższa za tydzień.

Nauki przedmałżeńskie w parafii Św. Trójcy w Stęszewie rozpoczną się 23 września (niedziela) Mszą św. o godz. 1800, a spotkania od poniedziałku do piątku o godz. 1830. Spotkania poradni małżeńskiej odbędą się 2 i 10 października o godz. 1830.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl