Archidiecezja Poznańska

Niedziela 23 września 2018

Karolinka

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymamy go dzięki Chrystusowej męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarowanej; jaka więc będzie nasza odpowiedź?

We wtorek, środę i czwartek nie będzie Mszy św.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1100.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100 będzie uroczyste wprowadzenie do kościoła relikwii pierwszego stopnia błogosławionej Karoliny Kózkównej. Bł. Karolina jest patronką młodzieży polskiej. Na tę Mszę św. zapraszam naszą młodzież, a obowiązkowo tę która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszam też uczestników pielgrzymki do sanktuarium w Zabawie. Mszę św. odprawi ks. kanonik profesor Jan Szpet z Poznania.

Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w poniedziałek 15 października.

Na inwestycje parafialne zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2750 zł. W tym roku ofiary na ten cel złożyło 171 rodzin.

Nauki przedmałżeńskie w parafii Św. Trójcy w Stęszewie rozpoczną się 23 września (niedziela) Mszą św. o godz. 1800, a spotkania od poniedziałku do piątku o godz. 1830. Spotkania poradni małżeńskiej odbędą się 2 i 10 października o godz. 1830.

W ramach działalności ewangelizacyjnej, zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl