Archidiecezja Poznańska

Niedziela 28 października 2018

kosciol dom

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość dzisiejsza przypomina nam o szczególnym miejscu jakim jest nasza parafialna świątynia. Warto pamiętać, że jest to miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże, tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty.

Potrzeba również spojrzeć na świątynię jako na nasz parafialny obowiązek. Czy więc troszczymy się o jej konserwację, o ład i porządek w jej wnętrzu?

Kolejna sprawa związana ze świątynią to kwestia odpowiedniego ubioru i zachowania w niej. Niestety, coraz częściej pojawiają się w niej osoby nie potrafiące uszanować tego miejsca. Czy potrafię dyskretnie zwrócić uwagę?

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św.

W środę od godz. 1700 okazja do spowiedzi św.

W czwartek ur. Wszystkich Świętych. Msza św. za zmarłych parafian o godz. 900 w kościele. Po Mszy św. na cmentarzu procesja żałobna i modlitwy za zmarłych.

W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 900 i 1800. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

W przyszłą n niedzielę – pierwszą miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1030

Na inwestycje parafialne zebraliśmy w ub. niedzielę 2090 zł.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Bukowskiej numery nieparzyste z p. Wandą Szerment. O sprzątanie w listopadzie prosimy parafian z ul. Polnej i Jeziornej.

Do skarbony przy czasopismach składamy tylko zaduszki jednorazowe. Roczne będą zbierane w listopadzie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl