Archidiecezja Poznańska

Niedziela 18 listopada 2018

Karolinka K

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej. Po Mszy św. o godz. 1100 krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 1800 poświęcenie książeczek dzieciom I-komunijnym.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek 29 listopada.

W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Do końca listopada będą przyjmowane wypominki roczne. Na kartkach koniecznie trzeba napisać godzinę Mszy św.

Na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zebraliśmy w ob. niedzielę 310 zł. i 70 gr.

Parafialna pielgrzymka w przyszłym roku będzie w dniach od 22 do 25 lipca. Odwiedzimy m.in. Niepokalanów – Kaplicę Wieczystej Adoracji: Ósmą Gwiazdę w Koronie Maryi Królowej Pokoju; Otwock – dom rekolekcyjny Księży Pallotynów – tam będą noclegi; Warszawa -  były Areszt Śledczy przy ulicy Rakowieckiej, gdzie znajduje się Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – przez 27 miesięcy był tam więziony i torturowany arcybp. Antoni Baraniak; Włocławek – sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Arcybiskup Metropolita Poznański Antoni Baraniak został 11 listopada pośmiertnie uhonorowany Orderem Orła Białego. Uroczystość z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Order dla abp. Baraniaka odebrał jego siostrzeniec Zenon Łakomy. W uroczystości wziął udział Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Abp Antoni Baraniak przez wiele lat był w Poznaniu sekretarzem Prymasa Augusta Hlonda, a w latach 1957-1977 był Arcybiskupem Metropolitą Poznańskim. Trwają przygotowania do rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl