Archidiecezja Poznańska

Niedziela 25 listopada 2018

Chrystus Krol

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem.

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii.

Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek 29 listopada.

Na inwestycje parafialne zebraliśmy w ub. niedzielę 2990 zł.

Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła składamy parafianom z ul. Polnej i Jeziornej. O sprzątanie w grudniu prosimy parafian z ul. Szkolnej i Kościuszki z p. Mirosławą Rybarską.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.

W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – od godz. 1030 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Parafialna pielgrzymka w przyszłym roku będzie w dniach od 22 do 25 lipca. Odwiedzimy m.in. Niepokalanów – Kaplicę Wieczystej Adoracji: Ósmą Gwiazdę w Koronie Maryi Królowej Pokoju; Otwock – dom rekolekcyjny Księży Pallotynów – tam będą noclegi; Warszawa -  były Areszt Śledczy przy ulicy Rakowieckiej, gdzie znajduje się Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – przez 27 miesięcy był tam więziony i torturowany arcybp. Antoni Baraniak; Włocławek – sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

„Zdrowy senior – działania edukacyjno-profilaktyczne w zakresie chorób otępiennych i innych zaburzeń psychicznych” warsztaty dla osób po 60 roku życia oraz ich opiekunów -  w Stęszewie 1 grudnia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl