Archidiecezja Poznańska

Niedziela 2 grudnia 2018

Adwent

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/2019. Hasłem tego roku będzie: „W mocy Bożego Ducha”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku „C”, natomiast czytania codzienne w okresie „w ciągu roku” będą z roku I.

Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.

Adwent to roraty, są to Msze św. w których towarzyszymy NMP w czasie oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa. To Msze św. nie tylko dla dzieci z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami, ale dla nas wszystkich, także dorosłych.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700.

Spowiedź adwentowa, z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii, będzie w czwartek 20 grudnia.

Chorych odwiedzę 14 i 15 grudnia (piątek i sobota).

W piątek poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.

W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 900. Po Mszy św. zebranie Wspólnoty Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę, przed kościołami, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, powszechnie określaną jako „świece wigilijne”. Świece te można już nabywać także w naszej parafii. Ofiara za świece wynosi: za dużą świecę 13 zł, a za małą świecę 6 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.

Parafialna pielgrzymka w przyszłym roku będzie w dniach od 22 do 25 lipca. Odwiedzimy m.in. Niepokalanów; Otwock –noclegi; Warszawę; Włocławek i inne ciekawe  miejsca na Mazowszu.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl