Niedziela 20 stycznia 2019

Przemiana w Kanie

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej. A jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.

Spotkanie Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci będzie w piątek 25 stycznia.

Msze św. w dni kolędowe rano o godz. 800.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Radio Emaus.

Od lutego pierwsza Msza św. w niedzielę będzie godzinę później, czyli o godz. 900, a druga tak jak dotychczas o godz. 1100.

Wizyta duszpasterska zwana kolędą:

poniedziałek 21 stycznia - ul Bukowska 15-49

wtorek 22 stycznia – ul. Parkowa 7 II piętro i I piętro 8-15

środa 23 stycznia – ul. Parkowa 7 I piętro 1-7 i parter

czwartek 24 stycznia – ul. Krótka

poniedziałek 28 stycznia – ul. Łanowa

wtorek 29 stycznia - Strykówko

Początek o godz. 1500.

Na tym tradycyjne kolędowanie zakończymy. Jest jednak możliwość indywidualnego zaproszenia i umówienia terminu odwiedzin duszpasterskich – zwłaszcza przez tych, którzy od niedawna mieszkają na terenie parafii lub w nowym domu, który chcieliby mieć poświęcony. Powstają nowe domy, widzimy nowe twarze w kościele, o przynależności do parafii decyduje fakt zamieszkania.

W okresie zimowym więcej czasu spędzamy w domu; może warto ten czas wykorzystać na lekturę Pisma św., książki czy prasy katolickiej, aby pogłębić swoją wiedzę i ożywić wiarę.

Parafialna pielgrzymka będzie w dniach od 22 do 25 lipca. Odwiedzimy m.in. Niepokalanów; Otwock –noclegi; Warszawę; Włocławek i inne ciekawe  miejsca na Mazowszu. Proszę się już zapisywać.