Archidiecezja Poznańska

Niedziela 3 marca 2019

Wielki post

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek nowenna do św. Maksymiliana Kolbego, patrona naszej parafii.

W Środę Popielcową przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. Msze św. będą o godz. 900 i 1800.

W Środę Popielcową katolików powyżej 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18. a 60. rokiem życia zobowiązany jest do postu ścisłego czyli do spożywania jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. Podobny post obowiązuje w Wielki Piątek, natomiast we wszystkie piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czwartek i piątek odwiedziny chorych z sakramentami św. 

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej - bezpośrednio po Mszy św.

W niedzielę o godz. 1500 Gorzkie Żale, po nich Msza św.

Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek 14 marca. Kartki z intencjami proszę składać w zakrystii - nie do koszyczka ze składką zbieraną podczas Mszy św. 

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która przybliża i wyjaśnia nam wiele spraw związanych z prawem Bożym i życiem według nauki Jezusa Chrystusa.

Parafialna pielgrzymka będzie w dniach od 22 do 25 lipca. Odwiedzimy Włocławek, Płock, Otwock (noclegi), Ossów, Sulejówek, Warszawę, Wilanów, Niepokalanów. Proszę o zapisywanie się oraz dokonanie przedpłaty.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
                   ul. Bukowska 63   62-060 Strykowo                             
tel. 618-134-039                           e-mail: drost@archpoznan.pl